Menu strony

Przekaż 1 procent podatku. Możesz udzielić komuś pomocy

Jeśli przekroczyliśmy cenę wolną od podatku to trzeba pamiętać, że trzeba rozliczyć się ze Skarbówką. Nie jest to prosta sprawa. Powinniśmy wypełnić odpowiedni druk i zanieść go do Urzędu Skarbowego.

Pieniądze na rękach
Ministerstwo Finansów poszło nam na rękę i można wszystkim zająć się online, więc gdy stale brak nam czasu, to rzeczywiście dobrze wziąć pod uwagę wypełnienie e-deklaracji. Bo jeśli się spóźnimy, to będziemy musieli płacić karę, a każdy woli tego nie musieć robić. Dodatkowo należy pamiętać też o tym, że można dać 1 procent podatku na wybraną przez siebie fundację. Każda z fundacji stworzyła subkonta do swoich podopiecznych i w różnych przypadkach można przekazać swój 1% podatku na konto wybranego podopiecznego. Powinniśmy, więc wypełnić te parę kolejnych rubryk, bo tak naprawdę nic nas, to nie kosztuje a możemy komuś pomóc. Wiele osób mówi, że nie ma pieniędzy na pomoc, ale ten jeden procent w rozliczeniu podatkowym to coś, co możemy zrobić każdy, więc naprawdę dobrze o tym pamiętać. Wszystkiego dowiesz się na stronie naratunek.org.


Więcej treści

Czy znamy odpowiednie biuro księgowe

rachunkowość
Mając zakład, powinniśmy się liczyć z tym, że na głowie będziemy mieli sporo różnych spraw, dlatego trzeba się skoncentrować na tym, na czym na pewno dobrze się znamy, a pozostałe kwestie trzeba skierować w ręce ekspertów.
1 2
Do góry