Menu strony

Kto musi uiszczać ZUS składki oraz jak duże w dzisiejszych dniach są ich wysokości?

Wszelki troszczy się o to, żeby mieć pieniądze na aktualne życie i na swoje przyjemności. Wszyscy ludzie, jacy choć nieco znają się na biznesie wiedzą, iż aby prowadzić firmę, należy płacić pewne opłaty.
ERP


Laptop, biurowiec


Które? Przyjrzyjmy się takiemu zagadnieniu.


Wszyscy szefowie działalności rynkowej są zobligowani do opłacania ZUS składki za siebie, a jeżeli zatrudnia pracowników, to również za nich. Obowiązek płacenia ZUS składki wynika już w dniu napoczęcia wykonywania czynności. Kiedy aktywność zostaje przerwana, wtedy obowiązek opłacania ZUS składki także jest zawieszony. Od dnia napoczęcia wykonywania działalności, do chwili zakończenia jej robienia, biznesmen powinien odprowadzać ZUS składki. A jakie to ZUS składki? Więc, obowiązkowo każdy przedsiębiorca podlega ubezpieczeniu na emeryturę, na rentę, wypadkowemu i zdrowotnemu.


Są jeszcze odmienne ZUS składki, ale one nie są obowiązkowe. Jest to ubezpieczenie chorobowe. Osoba, która indywidualnie przewodzi aktywność gospodarczą ZUS składki prezentuje w miesięcznej deklaracji rozliczeniowej, którą jest ZUS DRA. Kiedy nie zatrudniamy jakichkolwiek kadrowiczów, wtenczas ZUS składki musimy płacić do dziesiątego dnia każdego miesiąca. Jeśli z kolei mamy swoich pracowników, za których opłacamy składki ZUS, wtedy powinniśmy je opłacić do 15 dnia każdego miesiąca.


1 2
Do góry