Menu strony

Jak wspomóc organizację pozarządową?

Jedną z niewielu rzeczy, jakich nie da się unikać, jest płacenie podatków. Skarbowe urzędy bardzo chętnie wyciągną ręce po każdą złotówkę, jaką komuś się uda wypracować. Czy prowadzi się swoją firmę, czy robi na etacie, we wszystkich tych przypadkach podatki trzeba płacić
.
Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach
Jednak w naszym podatkowym systemie jest jedna rzecz, jaka zmusza urząd skarbowy do zrobienia przelewu, a mianowicie 1% dla opp, który można wykazać na rozliczeniu rocznym. Jak mówią podatkowe przepisy, każda fizyczna osoba będzie mogła przekazać jeden procent podatku, który się należy jednej z organizacji publicznego pożytku (rozlicz pit wspólnie z nami). Wybraną organizację trzeba wykazać w odpowiednich miejscach na zeznaniu podatkowym, a skarbowy urząd w pewnym momencie sam przeleje wykazana kwotę na rachunek bankowy wybranej organizacji. Jednak jakaś pomyłka podczas wypełniania dokumentu sprawi, że urząd skarbowy chętnie odmówi przekazania wymaganej sumy, dlatego też bezwzględnie trzeba się dowiedzieć, jak wspomóc organizacje opp, żeby nie popełnić błędu.


Jeżeli rozliczenie wykaże jakiś podatek do zapłacenia, to można wesprzeć jednym procentem tego podatku jakąś instytucję (szersze informacje). Jeśli ktoś zdecyduje się na to, to na samym początku musi wybrać organizację pożytku publicznego. Ich wykaz dostępny jest na rządowych stronach, a na picie wystarczy podać numer KRS, który każda bez wyjątku instytucja musi mieć. W jednym picie można wspomóc tylko jedną organizację, niestety nie można wpisać dwóch lub więcej organizacji, więc trzeba się dobrze zastanowić, kto dostanie pieniądze. Podczas wypełniania zeznania w odpowiednich polach podaje się kwotę, którą chce się przeznaczyć, nie może ona przekraczać jednego procenta należnego podatku. Jeśli ktoś chce precyzyjniej określić, na co dokładnie mają być przeznaczone pieniądze, to także może napisać w zeznaniu podatkowym. W nim podać można, żeby obdarowywana organizacja wykorzystała darowiznę na dany cel, jednak ostateczna decyzja należeć i tak będzie do niej, po uwzględnieniu statusu organizacji.


Więcej treści

Usługi biur rachunkowych jako idealne rozwiązanie dla firm

ewidencja
Usługi biur rachunkowych są znakomITym rozstrzygnięciem dla małych i przeciętnych firm, którym nie opłaca się angażowanie księgowego na stałe, a korzystanie z usług freelancerów jest w stanie być nawet ryzykowne.
2014/08/04, 10:35:47
Do góry