Menu strony

Co to jest likwidacja stanowiska pracy oraz które prawa posiada persona z niego zdymisjonowana?

Jeśli zostałeś personą, która straciła pracę, przekonaj się, dlaczego to się stało. Może efekty Twojej działalności okazały się być niesatysfakcjonujące dla prezesa, a być może motywem jej straty okazała się być jego likwidacja.
Taka sytuacja ma nierzadko miejsce w związku ze zmianą wewnętrzną firmy, ta zaś zazwyczaj jest spowodowana trudną okolicznością na rynku.


Jeżeli tak właśnie stało się w Twoim wypadku, to warto wiedzieć, iż w co poniektórych przypadkach należą się Tobie pewne prawa. Jakie? Jest to zależne od faktu, czy też likwidacja stanowiska pracy nie pociągnęła za sobą powstania odmiennego etatu, posiadającego podobne obowiązki biznesowe oraz kompetencje. Jeśli tak się stało, mamy do obcowania z tak zwaną pozorną kasacją stanowiska. W praktyce znaczy to, że zatrudniony mógłby pozwać byłego pracodawcę o nieuprawnione rozwiązanie umowy. Jeżeli została ona ustalona na czas określony, były pracownik może domagać się rekompensaty.


autoklawy


Jeśli z kolei umowa o pracę była ustalona na czas nieokreślony i uległa już rozwiązaniu, wtedy Sąd posiada uprawnienie zawyrokować o bezskuteczności faktu rozwiązania umowy lub o potrzebie wypłaty odszkodowania.


1 2
Do góry